Blog
Chráň nás od zlého - Zbav nás zlého 2014

Zbav nás zlého

Romantické filmy a komédie patria medzi veľmi obľúbené žánre, na ktoré staví naozaj veľa divákov. Nie všetci však podľahli tomuto “fenoménu” a mnohí stavia radšej na drsnejšie filmy, pri ktorých ostanú v napätí ešte dlho po tom, čo si film pozrú. Film z roku 2014 s názvom Zbav nás zlého sa radí hneď do troch žánrov a to medzi mysteriózne filmy, horory a trilery. Ak máte chuť na dobrý film plný akcie, určite by ste ho mali vidieť.

Continue Reading
Film - Orel Eddie - Orol Eddie skutočný príbeh

Film Orol Eddie – Orel Eddie 2016

Filmy, ktoré podporujú sny ľudí sú podľa nás tie najlepšie. Dokážu človeka posunúť, namotivovať a ukázať, že ak sa snažíte, dokážete čokoľvek. Presne takýto je aj film Orol Eddie, ktorý veľmi jednoducho ukazuje, ako sa môže z jedného chlapca stať niekto známy. Skvelé obsadenie, ktoré tvorí Taron Egerton a Hugh Jackman, je nositeľom celého príbehu, ktorý vás bude určite baviť.

Continue Reading
Film - Barry Seal - nebeský gauner

Barry Seal: Nebeský gauner

Nájsť dobrý film na piatkový čí víkendový večer je niekedy omnoho ťažšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dej filmu je veľmi dôležitý, no mnohokrát hrá najväčšiu rolu práve herecké obsadenie. Ak sa totižto vo filme nachádza dobre oceňovaný herec, je väčšia šanca, že sa film skutočne uchytí.

Film Barry Seal: Nebeský gauner vám možno na začiatku nepovie nič, no po pár minútach sa z neho vykľuje naozaj perfektný film, ktorý má v sebe ukrytých niekoľko triumfov, vďaka ktorým ho dopozeráte až do konca. S perfektným obsadením, do ktorého sa radí najmä Tom Cruise či Sarah Wright sa vám na film bude pozerať omnoho lepšie.

Continue Reading
špaldový chlieb bez kvásku

Ako pripraviť špaldový chlieb bez kvásku?

Mnohí ľudia sa v dnešnej dobe venujú zdravému životnému štýlu a zdravým potravinám. Niet sa ani čomu čudovať. Kvalitné potraviny v kombinácií s pravidelným pohybom nám môžu zaručiť nielen chudnutie alebo jednoduché udržanie váhy, ale takisto aj zdravé telo, po ktorom túži každý. Príprava zdravých jedál je len málokedy náročná, a preto je vhodná aj pre ľudí, ktorí sú v práci veľmi vyťažení. Niektoré jedlá však trochu komplikovanejšie sú.

Continue Reading
Nebezpečné potraviny pre psa

Nebezpečné potraviny pre psa

Určite ste už počuli o takých potravinách, ktoré by ste svojmu psovi nemali dávať, pretože sú pre neho nebezpečné, niektoré dokonca až smrteľné. Mnohí ľudia vedia o čokoláde či niektorom druhu ovocia, no tam to končí. Ešte predtým, ako niečo svojmu psíkovi dáte, mali by ste si zistiť, ktorým potravinám by ste sa mali oblúkom vyhýbať. Toto sú najnebezpečnejšie potraviny, ktoré určite svojmu štvornohému domácemu miláčikovi nedávajte.

Continue Reading
Čo sa stane, ak prestanete fajčiť

Čo sa stane, ak prestanete fajčiť?

Fajčenie je jeden z najhorších zlozvykov, ktoré človek môže mať. Je veľmi rýchlo návykové a ťažko sa s ním končí. Okrem toho má fajčenie veľmi zlý vplyv a veľký dopad na naše zdravie a takisto aj na financie. Mnohí ľudia však dokázali prestať fajčiť a sú príkladom mnohým ďalším, ktorí po tom túžia. Viete však, čo sa stane, keď prestanete fajčiť?

Continue Reading
aké tričko je najvhodnejšie na behanie

Poradíme vám, aké tričko je najvhodnejšie na behanie

Určite ste si aj vy všimli veľký boom cvičenia a zdravého životného štýlu, ktorý nastal pred niekoľkými rokmi. Všetci odrazu cvičili, boli fitness trénermi, kupovali si permanentky do fitness centier, behali alebo bicyklovali. Celý tento ošiaľ ešte viac podporovali aj sociálne siete, ktorými sa šírili fotky krásne vypracovaných tiel žien a mužov, ktorí si na pravidelnom cvičení a zdravej strave dali záležať.

Continue Reading
Skupina Soundgarden

Chris Cornell spevák skupiny Soundgarden

Zaujímate sa o hudbu a radi počúvate kvalitné pesničky? V tom prípade by ste určite mali vedieť niečo o spevákovi Chrisovi Cornellovi, ktorý patril medzi hviezdy a známych spevákov najmä počas 90-tych rokov minulého storočia. Pesničky Chrisa a jeho skupiny Soundgarden sú nezabudnuteľnými hitmi, ktoré musíte poznať aj vy.

Continue Reading
Príprava karamelu

Ako pripraviť karamel?

Sladký a dobrý karamel je lákadlom pre všetkých, ktorí si chcú osladiť život. Kúpiť si karamelovú tyčinku, zákusok či zmrzlinu nie je problém, no vyskúšali ste už niekedy robiť doma vlastný karamel? Ak áno a práve ste sa chytili za hlavu, asi vieme, ako to dopadlo. Cukor dokáže veľmi rýchlo zhorieť a zistiť tú správnu fázu karamelu, kedy je už hotový a nie je to len cukor, no na druhej strane nie je zhorený, je veľmi ťažké.

Ak viete, ako na domáci karamel, môžete si zagratulovať. V tomto prípade môžete hocikedy bez problémov spraviť karamelový zákusok či inú chuťovku, za ktorú vás budú ostatní členovia v rodine a priatelia zbožňovať. Naopak, ak ste s karamelom nepriateľ alebo ste ho ešte nikdy neskúšali a receptom s ním sa vyhýbate oblúkom, mali by ste sa určite naučiť, ako na ten najlepší karamel. Dnes máme pre vás postup, ktorý nie je príliš ťažký a určite ho zvládnete aj vy sami.

Continue Reading
AC/DC Thunderstruck

AC/DC – Thunderstruck preklad skladby a jej história vzniku

 

Austrálska hard rocková skupina AC/DC vydala v roku 1990 album The Razors Edge. Na ňom okrem ostatných sa nachádzala aj skladba „Thunderstruck“ ktorá je prvou skladbou tohto albumu a zároveň tou najobľúbenejšou z tohto albumu. My vám prinášame text „Thunderstruck“ a preklad tejto skladby.

Continue Reading
Show More Posts