Medzi priekopníkov vo výrobe a vylepšovaní outdoorového a športového oblečenia patria práve škandinávske krajiny. Niet sa čomu čudovať, klíma a podnebie týchto štátov si žiada kvalitné oblečenie, ktoré je odolné aj voči poveternostným vplyvom. S touto filozofiou vstúpila na trh aj nórska firma Devoldpred viac než 150 rokmi!
Prvá textilná továreň firmy Devold vznikla už v roku 1853 v nórskom Alesunde. Bola založená Ole Andreasom Devoldom, ktorý dohliadal na kvalitu materiálov a samotnú výrobu od samotného vzniku spoločnosti. Firma Devold sa na počiatku zameriavala na výrobu termo prádla, pracovného oblečenia a odevov do náročného a chladného počasia. Do povedomia širokej verejnosti sa dostala predovšetkým vďaka svojmu svetru „Blaatrøia“, ktorý bol pôvodne určený najmä pre rybárov. Sveter však získal na popularite tak veľmi, že sa stal takmer nevyhnutnosťou pri trávení voľného času v prírode.
Firma Devold postupne expandovala a začala sa zameriavať aj na výrobu rukavíc, čiapok, mikín, ponožiek, tričiek či iných častí odevov. Okrem pracovného oblečenia pribúdalo čoraz viac kúskov zameriavajúcich sa na šport a aktívny pobyt v prírode. Zdokonaľovala sa aj výroba, predovšetkým termo prádla. Devold začala využívať na termo prádlo iba vysokokvalitnú vlnu, ktorú produkujú ovce druhu merino.
V súčasnosti firma zamestnáva niekoľko stoviek zamestnancov a expanduje do celého sveta. Značka zostala verná svojej tradícií a stále využíva merino vlnu na vytvorenie toho najjemnejšieho spodného prádla, tričiek či vrchných odevov ako termo mikiny, svetre či bundy. Okrem toho uplatňovanie stále nových inovácií umožnilo spoločnosti napredovať už od samotného vzniku. Firma Devold bola totiž jedna z prvých textilných spoločností v Nórsku, ktorá začala využívať pri výrobe elektrickú energiu a technický pokrok je jednou z hlavných filozofií spoločnosti Devold doteraz.

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov

Show sidebar