Menej známa, ale o to úspešnejšia značka na poli funkčného oblečenia, je práve Craft. Spoločnosť bola založená v roku 1977 na juhu Švédska v meste Borås charakteristickom svojou dlhou tradíciou textilnej výroby. Už od vzniku sa spoločnosť zameriavala na funkčné oblečenie pre náročné športy ako triatlon, cross-country lyžovanie či bicyklovanie, neskôr sa pridali výrobky určené aj pre bežcov. Dnes firma profituje najmä z tejto oblasti ponúka bežecké vybavenie od A do Z.
Prvotnou myšlienkou zakladateľa Andersa Bengtssona bolo vytvoriť spodné prádlo a oblečenie, ktoré odvádza vlhkosť z povrchu tela počas fyzickej aktivity. Čiže chcel navrhnúť výrobky, ktoré dnes poznáme pod názvom funkčné oblečenie. V tej dobe to bol však veľmi inovatívny koncept. Bengtsson chcel vytvoriť oblečenie, ktoré zabezpečí pre športovca perfektnú mikroklímu a zbaví ho pocitu nepríjemného chladenia z prepoteného trička.
Značka Craft tak čoskoro vytvorila trojvrstvové oblečenie. Spodná vrstva bola navrhnutá na priamy kontakt s pokožkou a zabezpečovala pohodlné nosenie. Druhá vrstva odvádzala vlhkosť a tretia zabezpečovala ochranu pred poškodením a tvorila vonkajší povrch oblečenia. Tento systém sa s vylepšeniami používa dodnes a okrem spodného funkčného oblečenia si môžete zakúpiť aj mikiny, bundy, rukavice či iné doplnky pre šprot a aktívny oddych.
Od samého začiatku sa spoločnosť Craft snaží využíva moderné materiály a riešenia pri navrhovaní nového oblečenia či obuvi od použitia najrôznejších tkanín vysokej kvality po technologické postupy. Aj vďaka tomu si oblečenie tejto značky obľúbili viacerí profesionálni športovci, a tak môžete vidieť nejedného atléta oblečeného v tričku či nohaviciach značky Craft bojujúceho o triumf v závode.

Zobrazených 1–12 z 129 výsledkov

Show sidebar