V dnešnej dobe plnej amerických či ázijských značiek tu je však stále jedna, ktorá si nesie prívlastok česká. Je to práve Direct Alpine. Jej názov môže byť na prvý pohľad trochu neobvyklý, ale ide o kompletne českú spoločnosť so 100 % českým kapitálom, pričom takmer všetky jej výrobky sú vyrobené v Českej republike.
Za vznikom Direct Alpine stojí dvojica priateľov a milovníkov outdoorových športov Radek Nováček a Jirka Sika, ktorí v roku 1997 založili túto spoločnosť. Ich prvotnou myšlienkou bolo vytvoriť vysokokvalitné športové oblečenie, ktoré znesie aj náročné zaobchádzanie v teréne. Keďže v danej dobe trh neposkytoval vybavenie a odevy, ktoré potrebovali, rozhodli sa vytvoriť si vlastné.
Medzi prvé návrhy patrí harshellová bunda do extrémnych podmienok a nohavice DEVIL ALPINE so zosilnenými švami a vystuženou kolennou časťou z vysoko odolného materiálu. Práve takéhoto druhu oblečenia bolo nedostatok na trhu, firma tak začala profitovať a rozširovať svoj sortiment. Išlo napríklad o nohavice PATROL vyznačujúce sa tiež silnými a odolnými švami, ktoré zabezpečovali, že oblečenie bolo odolné aj v skalnom či horskom teréne.
Medzi ďalší sortiment značky Direct Alpine sa v súčasnosti zaraďujú aj tričká, vesty, ponožky, čiapky, termo prádlo, košele, mikiny, bundy a iné doplnky. Pri výrobe odevov sa využívajú moderné technológie ako laminácia zipsov či laserové orezávanie, čím sa zabezpečí vysoká kvalita a odolnosť materiálu. Zároveň sa tým predchádzam zlyhaniu či roztrhnutiu oblečenia pri záťaži v teréne.
Značka Direct Alpine okrem športového outdoorového oblečenia produkuje aj pracovné odevy vyznačujúce sa vodeodolnosťou a priedušnosťou. Tieto odevy sú určené predovšetkým pre pracovníkov v lesníctve či v iných zamestnaniach vyžadujúcich si prácu v teréne a manuálnu prácu. Aj z toho dôvodu sú výrobky testované a navrhované tak, aby boli maximálne oteru odolné a mali dlhú životnosť.

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov

Show sidebar