Ador Dorath je česká heavymetalová hudobná skupina kombinujúca prvky symfonického black metalu s doom- gothic- či deathmetalovými elementami. Skupina je známa nielen tým, že mužský spev je doplnený ženským, ale i originálnym grafickým dizajnom ich albumov.

História a diskografia:

Kapelu sformovali roku 1997 spevák Ivo Doseděl, gitarista Kamil Pfeffer, klávesista Martin Roženek alias Prcek a basista Petr Mierva alias Puco, bubeník Lecho a speváčka Gábina.

Pôvodný názov kapely bol Anaon. Až potom, čo v roku 1998 zostavu doplnil bubeník Miro Kubiczek a druhý kytarista Hehnal si skupina trúfla na vlastnú tvorbu. Prvotinou bola skladba „Misery“, po nej nasledovali „Rule Of Nyx“ a „Ubique Daemon“. Všetky tri skladby sa objavili na prvom albume.

V roku 1999 došlo k zmene speváčky. Novou speváčkou sa stala Lenka Machová a kapela tak zmenila svoje meno na Ador Dorath. V tom istom roku zloženie skupiny doplnil bubeník Michal Ranosz alias Mihau a basgytaristka Romana Aertsová. Kapelu opustil Hehnal.

Od roku 2000 sa kapela pripravovala na vydanie svojho prvého albumu. Tesne predtým, do skupiny prichádza gytarista Krystian Danel.

Roku 2002 vyšiel ich prvý album Adon Nin Edeleth Ador Dorath. Druhý album s názvom Symbols sa dočkal svetla sveta v roku 2005 a bol ocenený Anjelom za album roku 2005.

V roku 2007 sa kapela dočkala druhej výmeny speváčky. Lenku Machovú, ktorej lekári vysvetlili, že ak zostane v kapele, môže stratiť sluch, nahradila Anna Neuwirthová. S ňou kapela začala pripravovať ďalší album.

V našom katalógu nájdete tričká a mikiny Ador Dorath práve v tejto kategórii.

Show sidebar

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.