Značka s neprehliadnuteľným orlom vo svojom logu, ktorý symbolizuje voľnosť a nespútanosť – Salewa. Táto nemecká značka sa prvýkrát objavuje v roku 1935. Jej zakladateľom je Josef Liebhart, ktorý sa spočiatku špecializuje na výrobu konských postrojov, sediel a iných kožených produktov ako remene. Zo svojho výrobného sortimentu odvodil aj názov svojej firmy SA (Sattler / Sedlo) LE (Leder / Koža) WA (Waren / Výrobky).
Ďalšia výroba sa zameriava na batohy, ktoré majú výstuž z oceľových rúrok a sú používané najmä horolezcami aj vysokohorskými turistami. Medzi obľúbené sa zaraďovali aj jeho lyžiarske palice, ktoré vyrábal z lieskového dreva. Ďalej sa venoval výrobe najrôznejších batohov, ruksakov, tašiek aj kufrov na motocykle. Avšak postupne sa špecializuje najmä na skialpinistické vybavenie, predovšetkým viazanie. Produkuje cepiny, nastaviteľné mačky vyrobené z ľahkých kovov či ďalšie horolezecké vybavenie.
O pár rokov neskôr sa firma Salewa zamerala čisto iba na horolezecké vybavenie a outdoorové aktivity. Ponúka už kompletný sortiment vybavenia pre horolezcov, medzi jej výrobky sa radia aj horské stany, ktoré produkuje z extra ľahkých materiálov. Prichádza aj zlom vo výrobe oblečenia. Salewa začína používať technológiu Gore-Tex ako jedna z prvých firiem.
Posledným krokom je pridanie obuvi do sortimentu. Spoločnosť sa však naďalej zameriava na výrobu oblečenia a doplnkov pre turistiku. Drží sa pritom hesla polovičná hmotnosť – dvojnásobná odolnosť. Pridáva aj nové modely ako unisex tričká, trekingové nohavice, mikiny a bundy, ktoré sú testované pre najnáročnejšie horské podmienky sa vyznačujú sa vysokou odolnosťou aj v extrémnom teréne.

Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov

Show sidebar