Známou značkou predovšetkým medzi mladými ľuďmi je dnes aj Reebok. Ide o spoločnosť špecializujúcu sa výrobu športového oblečenia a obuvi. V súčasnosti je dcérskou spoločnosti firmy Adidas. Avšak začiatky Reeboku siahajú až do konca 19. storočia.
Práve v tomto období šije Joseph William Foster prvú bežeckú obuv, ktorá poskytuje atlétov lepší odpich pri štarte. Onedlho už Foster obúva mnohých športovcov a atlétov, a jeho podnik sa začína rozširovať.
Avšak až v polovici 20. storočia dochádza k premene značky a firma získava meno pod akým ju poznáme dnes. Slovo Reebok je totiž odvodené z afrického pomenovania rýchlonohej antilopy srnčej. Práve takto premenujú spoločnosť dvaja vnuci J. W. Fostera. Spoločnosť sa stále špecializuje na výrobu bežeckých topánok. V 80. rokoch uvádzajú na trh prvú bežeckú obuv určenú výhradne pre ženy, z ktorej sa rýchlo stáva veľký hit. A to najmä vďaka tomu, že kolekcia nebola určená len pre športové aktivity, ale na každodenné nosenie, čím poskytovala ženám pohodlnú a komfortnú obuv.
Firma rozširuje svoje portfólio aj o tréningové oblečenie. Spočiatku začína so športovými dresmi, ale postupne dizajnuje oblečenie všetkého druhu vrátane nohavíc, búnd, ponožiek, legín, tričiek, mikín a ďalších kúskov. Reebok ponúka viaceré variácie oblečenia. Od klasický športových kúskov ako termo tričiek odvádzajúcich pot vhodných na šport po odevy na každodenné nosenie. Ide predovšetkým o bundy, krátke nohavice a mikiny vyrobené z odlišných materiálov vhodných aj na voľný čas a oddych.
Dnes firma Reebok produkuje oblečenie najmä v spolupráci so spoločnosťou Adidas a je tak jedným z najrozšírenejších predajcov športového oblečenia na svete. So značkou Reebok si okrem obľúbených tenisiek môžete zakúpiť aj šiltovky, čiapky či batohy.

Zobrazený jediný výsledok

Show sidebar