Converse – kedysi producent pracovnej a gumovej obuvi, či pre nás známych „gumákov“, je dnes jeden z najznámejších predajcov voľnočasovej obuvi na svete. Slovo conversky sa stáva takmer synonymom pre pohodlnú a praktickú obuv. To však nie je všetko, firma od svojho založenie v roku 1908 nezaostáva a dnes je na trhu k dispozícií aj mnoho kolekcií oblečenia a doplnkov pre ľudí všetkých vekových kategórií.
Za vyše jedno storočia od svojho založenia tak firma Converse prešla viacerými výraznými zmenami. Podnik začínal ako továreň Converse Rubber Shoe Company v Massachusetts, kde bol založený mužom menom Marquis Mills Converse. Už od roku 1915 sa firma začala čoraz viac orientovať na výrobu športovej obuvi, špeciálne tenisiek pre basketbal, ktorý naberala na čoraz väčšej popularite v USA.
Aj z toho dôvodu veľký vzostup firmy nastal po uvedení basketbalovej obuvi Converse Chuck Taylor All Star pomenovanej podľa úspešného manažéra spoločnosti Converse Chucka Taylora, ktorý vďaka svojej šikovnej marketingovej stratégií firmy znásobil zisky. A tento druh tenisiek sa vyrába takmer nezmenený dodnes.
Firma Converse začala však v priebehu druhej polovice minulého storočia čeliť čoraz väčšej konkurencii v podobe iných známych športových značiek, čo napokon vyústilo až do jej bankrotu v roku 2001. O tri neskôr však bola značka odkúpená firmou Nike a stala jej dcérskou spoločnosťou. Zároveň došlo k výrazným zmenám vo výrobe a produkcii.
Pod vedením Nike firma Converse rozšírila svoj sortiment o odevy a doplnky. Vďaka účinnej marketingovej kampani a pridaniu kože či gumy pri výrobe obuvi si značka našla priaznivcov aj medzi ľuďmi hľadajúcimi kvalitnú a pohodlnú obuv, nohavice, bundy, tričká či mikiny ktoré nájdete aj v našom katalógu. A tenisky či mikiny s logom päťcípej hviezdy v kruhu sa stali nevyhnutnosťou pre každého tínedžera.

Show sidebar

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.