Pred viac ako 100 rokmi začala forma Didriksons 1913 vyrábať svoje prvé vodeodolné oblečenie a v tejto tradícií pokračuje doteraz. Na začiatku sa táto rodinná firma založená manželmi Hannou a Juliusom Didriksonovými zameriavala čisto iba na nepremokavé oblečenie pre rybárov. Svoju prvú továreň si otvárajú v malej rybárskej dedinke Grundsund vo Švédsku. Práve tu je vysoký dopyt po oblečení pre rybárov, ktorý hľadajú nepremokavé materiály zabezpečujúce im komfort aj počas nepriaznivého počasia na mori.

Avšak v tej dobe boli nepremokavé materiály vyrábané iba nanášaním oleja či iných mastných látok na tkaninu. S rozšírením vulkanizovanej gumy firma Didriksons 1913 začína používať tento materiál, a tým sa odlišuje od svojej konkurencie. Navyše, s vynálezom stroja, ktorý umožňovala tepelne spájať švy, dochádza k ďalšiemu prelomu vo výrobe. Švy už nie sú slabinou odevu, a tak oblečenie firmy Didriksons 1913 zabezpečujú skutočnú vodeodolnú ochranu.

Firma Didriksons 1913 expanduje aj do ďalších oblastí a neprodukuje len oblečenie pre rybárov. Začína vyrábať vodeodolné odevy, bundy, mikiny, nohavice nielen pre mužov, ale aj ženy a deti. Značka postupne mení svoj názov na Didriksons 1913 a v jej sortimente môžete teraz objaviť kvalitné nepremokavé dámske a pánske bundy, nohavice, čiapky, rukavice, tričká, mikiny a ďalšie výrobky, vrátane detskej kolekcie.

Dnešné výrobky firmy Didriksons 1913 sú tak nielen vodeodolné, ale aj veľmi štýlové a módne. Zároveň sú odolné voči vetru a zabezpečujú tepelnú izoláciu aj v nepriaznivom počasí. Môžete ich využiť v lete a na jeseň počas dažďov, ale zabezpečia vám ochranu aj voči snehu či blatu. Zároveň bola spoločnosť za svoje produkty aj mnohokrát ocenená a patrí medzi lídrov na trhu s vodeodolným oblečením vo Švédsku.

Zobrazený jediný výsledok

Show sidebar