Jedno z najznámejších športových log – krídlo v čiernej farbe. Aj toto je jeden zo symbolov spoločnosti Nike, ktorá bola pomenovaná po gréckej bohyni víťazstva Niké. Korene tejto multimiliardovej korporácie siahajú 1964, kedy bežec Philip Knight a jeho tréner Bill Bowerman zakladajú prvú spoločnosť Blue Ribbon Sports. Tento podnik však nič nevyrábal a zaoberal sa iba predajom ázijských tenisiek do USA.
Po počiatočnom neúspechu sa majitelia napokon rozhodli pre predstavenie vlastnej kolekcie v roku 1971. To je zároveň aj obdobím, kedy vzniklo slávne logo pripomínajúce krídlo. Už o pár rokov neskôr si Nike najíma prvú reklamnú agentúru. Napriek tomu, že firma produkuje vlastné výrobky necelých 50 rokov, dostala sa do povedomia miliónov ľudí aj vďaka kvalitnej marketingovej stratégie. Jeden z najznámejších sloganov, ktorí je pre mnohých nezabudnuteľný, je práve „Just do it“.
Aj vďaka prepracovanej marketingovej stratégií je už v 80. rokoch spoločnosť Nike lídrom na trhu so športovou obuvou, predovšetkým teniskami. Čo však začalo pri obuvi, pokračovalo s oblečením. Odevy tejto značky sú v súčasnosti známe nielen ako športové, ale aj každodenné oblečenie vyznačujúce sa praktickosťou a pohodlnosťou.
Spoločnosť Nike vyrába doplnky nielen pre bežcov, ale aj všetkých atlétov. V jej sortimente nájdete vybavenie pre tenis, kriket, ľadový hokej, basketbal či fitness. Takisto firma rozširuje okrem svojho sortimentu aj predajne, vďaka čomu je ich dnes na svete takmer tisíc. So značkou Nike si tak môžete kúpiť takmer čokoľvek od legín, krátkych nohavíc, šortiek, tričiek, mikínpo zimné oblečenie a spodnú bielizeň.
Firma Nike sa nebojí ani technológií, a preto v jej výrokoch možno pozorovať uplatňovanie kvalitných materiálov a nových postupov. Ide napríklad o samouťahovacie šnúrky, či materiály odvádzajúce pot a rýchloschnúce tkaniny používané pri výrobe tričiek a športových mikín.

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Show sidebar
nike-tricka-mikiny
Tričko Nike FC Arsenal Pre Vapor SS Top 386683-670
Close

Tričko Nike FC Arsenal Pre Vapor SS Top 386683-670

30.71
Tričko Nike FC Arsenal Pre Vapor SS Top 386683-670 XXL Moderný vzhľad, nízka hmotnosť, vyšité logo na hrudi. Nesmie chýbať
nike-tricka-mikiny
Tričko Nike FC Manchester United SS Pre Match Top 382480-100
Close

Tričko Nike FC Manchester United SS Pre Match Top 382480-100

36.93
Tričko Nike FC Manchester United SS Pre Match Top 382480-100 XXL Moderný vzhľad, nízka hmotnosť, vyšité logo na hrudi. Nesmie
nike-tricka-mikiny
Tričko Nike FC Manchester United SS Training Top 355099-100
Close

Tričko Nike FC Manchester United SS Training Top 355099-100

30.71
Tričko Nike FC Manchester United SS Training Top 355099-100 XXL Klasické, funkčné tričko s krátkym rukávom s logom futbalového klubu