Jedna z najznámejších nemecký firiem zameriavajúcich sa na športové oblečenie so znakom v podobe štíhlej pumy. Aj to je Puma AG Rudolf Dassler Sport alebo skrátene Puma. Ide o druhú celosvetovo úspešnú firmu, ktorá vznikla pod vedením rodiny Dasslerovcov.
Práve bratia Rudolf a Adolf Dassler zakladajú v roku 1924 Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Podnik sa zameriava na produkciu športovej obuvi a bratia vo výrobe využívajú svoje obuvnícke skúsenosti. Firma slávi prvé úspechy a atléti začínajú vyhľadávať obuv tejto značky. Avšak v roku 1948 dôjde k nezhodám medzi bratmi, a to vyústi k tomu, že sa Rudolf rozhodne osamostatniť a založiť si vlastnú spoločnosť. Tá pôvodne niesla názov podľa prvých slabík jeho mena Ruda (Rudolf Dassler), ale neskôr meno mení na Puma.
Jeho brat Adolf taktiež zostáva produkovať obuv a vytvára si vlastnú značku, ktorú dnes poznáme ako multimiliardový podnik Adidas. Rudolf Dassler však začína vyvíjať vlastnú obuv. Medzi známu kolekciu patria predovšetkým futbalové kopačky ATOM. Takisto vytvára aj športové tenisky pre atlétov, najmä bežcov. Mnohí olympijskí víťazí nosia práve topánky značky Puma.
Puma začína postupne rozširovať svoj sortiment aj o športové oblečenie. Jej modely si obľúbili mnohí známi športovci. Rozširuje sa aj ponuka oblečenia na voľný čas. Takisto na trh prichádzajú tenisky vhodné nielen na šport, ale aj každodenné nosenie. Ide predovšetkým o mikiny v pestrých farbách, ale aj v rôznych vzoroch, ktoré sú vyrobené z teplejších materiálov vhodných aj na nosenie mimo telocvične či posilňovne. K značke pribúdajú aj tričká, nohavice, šortky, legíny, spodné prádlo či ponožky. V súčasti už vyrába všetky druhy odevov.
Spoločnosť sa sústreďuje aj na výrobu rôznych doplnkov od cestovných tašiek, ruksakov, slnečných okuliarov po športové pomôcky. Niekoľkokrát ročne predstavuje kolekcie, ktoré zahŕňajú nielen oblečenie, ale aj ladiace doplnky. V súčasnosti sú na trhu dostupné aj modely pre milovníkov športovej elegancie či pohodlného nenúteného štýlu.

Zobrazuje sa všetkych 5 výsledkov

Show sidebar