Holandská spoločnosť Rogelli nie je možno známa všetkým, ale profesionálni športovci ju poznajú veľmi dobre. Spoločnosť sa už mnoho špecializuje na výrobu oblečenia špeciálne pre cyklistov, atlétov a predstavila aj kolekcie zamerané špeciálne na triatlon.
Samotná firma vznikla v Holandsku okolo roku 1890. Práve známy a špičkový holandský cyklista Rini Wagtmans začal po skončení svojej úspešnej športovej kariéry vyrábať športové oblečenie. Svoju spoločnosť založil v malom mestečku Sint Willebrord v Holandsku. Svoje produkty predával najskôr pod značkou Gowa, ale začiatkom 90. rokov sa spoločnosť premenovala na Rogelli.
Rogelli produkuje takmer všetky druhy športového oblečenia, ale primárne sa sústreďuje na cyklistiku a atletiku. Preto v ich sortimente nájdete nielen cyklistické tričká, mikiny a nohavice, ale aj rukavice na bicykel, ponožky, rôzne druhy okuliarov vhodných pre cyklistiku. Pre bežcov zas ponúka pohodlné bežecké tričká, reflexné prvky, legíny či čiapky.
Podstatou výrobkov spoločnosti Rogellikvalitné materiály. Ide napríklad o elastické tkaniny, ktoré neobmedzujú pri pohybe. Samozrejmosťou je aj technológia, ktorá odvádza pot z pokožky, a tak ju udržuje v suchu a teple. Hladké švy zase predchádzajú nepríjemným otlakom a treniu oblečenia o pokožku.
Pre bežcov je zaujímavý aj fakt, že mnohé bežecké odevy majú v sebe odrážavú technológiu, ktorá zvyšuje viditeľnosť bežca počas tmy a zamračeného počasia. Takisto nechýba ani povrchová vode odolná úprava odevov. Tkaniny sú extra ľahké, a tak zbytočne nezaťažujú. Vďaka priepustnej technológiu umožňujú optimálnu ventiláciu, čím uľahčujú a urýchľujú schnutie.

Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov

Show sidebar