Adidas je jedna z najznámejších značiek športového oblečenia a doplnkov s nezameniteľnými troma prúžkami je na trhu už takmer jedno storočie. Za tú dobu sa stihla pretransformovať z maličkej rodinnej firmy vyrábajúcej športovú obuv na multimiliardový podnik predávajúci všetko od tričiek a mikín po kozmetiku, športové potreby či iné doplnky.

Za vznikom tejto firmy stojí rodina Dasllerovcov, konkrétne Adolf Dassler, ktorý už v dvadsiatych rokoch minulého storočia začal vyrábať v nemeckom meste Herzogenaurach prvú obuv. Spolu so svojím bratom Rudolfom zakladá Gebruder Dassler Schuhfabrik. Rudolf neskôr založil nemenej známu značku športového oblečenie Puma. Obe tieto značky doteraz vedú konkurenčný boj.

Odkiaľ sa však zobral názov Adidas? Pomenovanie značky totiž vzniká až v roku 1948 podľa skráteného mena a priezviska zakladateľa – Adiho Dasslera. O rok neskôr si necháva registrovať aj charakteristické tri prúžky. Zároveň produkcia jeho spoločnosti stúpa a firma vyrába obuv pre takmer všetky druhy športov. Stojí za zdokonalením a mnohými vylepšeniami v oblasti futbalovej, bežeckej či tenisovej obuvi.

Avšak v roku 1967 firma Adidas prestáva byť len o športovej obuvi a na trh uvádza prvú teplákovú súpravu, ktorú propagujú známi športovci vtedajšej doby, čím sa spoločnosť stáva priekopníkom aj na poli reklamy. Adidas sponzoruje viaceré významné športové udalosti, šampionát či olympijské hry. Na trh prichádza aj s vlastnou futbalovou loptou, ktorá sa stáva oficiálnou loptou majstrovstiev sveta.

Mať vo svojom šatníku aspoň jedno tričko či nohavice so značkou Adidas a charakteristickými troma prúžkami je dnes už neodmysliteľnou súčasťou života takmer všetkých športovcov či každého, kto miluje akúkoľvek športovú či fyzickú aktivitu.

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Show sidebar