Značka The North Face (alebo v preklade severný svah) začala produkovať svoje prvé výrobky už v polovici minulého storočia. Konkrétne išlo o rok 1966, keď Douglas Tompkins a jeho potomok Susie Tompkinsová založili spoločnosť The North Face. Pre pomenovanie sa rozhodli preto, lebo severné svahy sú na severnej pologuli považované za tie najobtiažnejšie na lezenie.
Spočiatku sa obchod špecializoval iba na horolezecké vybavenie a doplnky pre vysokohorskú turistiku. Postupne sa v osemdesiatych rokoch pridávalo lyžiarske oblečenie a nasledovalo ho aj kempingové vybavenie. Táto malá spoločnosť, ktorá vznikla v San Francisku, sa tak rozrástla, že spolu so svojou dcérskou spoločnosťou vyrába takmer polovici malých batohov v Spojených štátoch.
Značka The North Face produkuje aj mnoho kolekcií outdoorového oblečenia pre mužov, ženy a deti. Výrobky sú predovšetkým dizajnované tak, aby dobre padli a mali veľmi vysokú odolnosť. Čo potvrdzuje tiež fakt, že oblečenie tejto značky využívajú mnohí horolezci aj pri výstupoch na Mont Everest. Preto je aj sortiment ponúkaných výrobkov veľmi široký. Radia sa sem mikiny, nohavice, legíny, čiapky, rukavice, ponožky, tričká, roláky či bundy. Nechýbajú, samozrejme, ani ruksaky.
V kolekciách The North Face však môžete nájsť aj oblečenie vhodné na každodenné nosenie či relax v prírode. Pre milovníkov športovej elegancie sú, napríklad pripravené mikiny v príjemných neutrálnych farbách, pohodlné čapice či rukavice pre chladné rána. V ponuke sú aj vesty z hrejivých materiálov a košele.
Vďaka širokému rozsahu produktov spoločnosť The North Face ponúka odevy, ktoré môžete využiť pri akýchkoľvek športových aktivitách a aktívnom pohybe v prírode.

Show sidebar

Neboli nájdené žiadne produkty zodpovedajúce vášmu výberu.