Salomon

Začiatky známej firmy Salomon siahajú až do polovice minulého storočia. Presnejšie do roku 1947, kedy François Salomon so svojou ženou Jeanne a synom Georgesom zakladá spoločnosť. Medzi ich prvotné výrobky patrili hrany lyží. Avšak svoj sortiment začali čoskoro rozširovať na lyžiarske viazania, ktoré im priniesli najväčšiu slávu. Inovovali totiž spôsob viazania a odstránili nepraktické kožené remienky, ktoré sa dovtedy používali.

Firma neskôr opäť expanduje a zameriava sa na obuv pre lyžiarov a snowbordistov. Spoločnosť postupne otvára nové predajne aj mimo francúzskeho mesta Annecy, kde vznikla. Postupne prichádza na trh aj ďalšie vybavenie pre pohyb na horách v zime. Pribúdajú prilby, outdoorové a zimné oblečenie a iné doplnky. Salomon vyrába aj viazania a lyžiarsku obuv pre deti.

Napokon sa Salomon zameriava všeobecne na všetky outdoorové športy a predstavuje vlastné kolekcie voľnočasového oblečenia, ktoré zahrňujú, napríklad funkčné tričká, nohavice, legíny, ponožky, spodné prádlo, bundy, krátke nohavice a ďalšie výrobky. Pribúdajú takisto turistické topánky, ktoré fixujú nohu v členku, a tak prechádzajú úrazom v nerovnom a skalnatom teréne.

V posledných rokoch sa značka stáva obľúbená aj u korčuliarov, pretože produkuje kvalitné in-line korčule, ktoré sa považujú za jedny z najkvalitnejších na trhu. Vysokú kvalitu oblečenia a obuvi tak Salomon dosahuje nielen vďaka precíznemu spracovaniu, ale aj kvalitným materiálom. Samozrejmosťou je vodeodolnosť oblečenia či technológie umožňujúce odvádzať pot z tela, a tým predchádzajú nepríjemnú pocitu chladu či prechladnutiu v náročnejšom počasí.

Aj vďaka kvalitnému marketingu dnes firma Salomon patrí medzi popredných výrobcov outdoorové oblečenia a je jedným z lídrov na trhu so zimným vybavením.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.