New Balance

Americká spoločnosť, ktorá má popredné miesto na trhu už viac než jedno storočie – reč je práve o značke New Balance. Spoločnosť je známa predovšetkým výrobou športovej obuvi pre atlétov a bežcov. Hoci obuv spoločnosť vyrábala od svojho vzniku, jej počiatočné produkty boli výrazne odlišné od tých dnešných.

Spoločnosť New Balance bola založená v roku 1906 v Bostone, kde Willian J. Riley vytvoril malovýrobu pre kvalitnú zdravotnícku obuv. Od svojho vzniku tak produkovala zdravotnícku obuv, ortopedické pomôcky a doplnky, ktoré pomáhali modelovať a zlepšiť tvar chodidiel. Jeho topánky pre pohodlnú a dokonalú podporu klenby boli veľmi populárne medzi zákazníkmi. Postupne rozšíril svoj sortiment aj o pracovnú obuv pre zdravotníkov, policajtov či záchranárov, ktorí potrebovali vysokokvalitné a dolné výrobky, ktoré zároveň budú poskytovať chodidlám dostatočné oporu a budú vhodné aj na dlhodobé nosenie.

Avšak až v polovici minulého storočia začína výroba športovej obuvi pre atlétov. Tí si rýchlo obľubujú výrobky New Balance a spoločnosť mení svoje zameranie na športové topánky. Na trh sa dostáva tak prvá športová tenisky spoločnosti New Balance pod názvom Trackster. Išlo o prvú topánku so zvlnenou podrážkou, a zároveň bola v ponuke v rôznych šírkach, čo umožňovalo zákazníkom nájsť si obuv presne podľa svojich potrieb.

Postupne vo firme vznikajú aj ďalšie oddelenia, ktoré produkujú aj športové oblečenie ako tričká, nohavice, legíny, mikiny a bundy. Okrem iného spoločnosť produkuje aj športové tašky a vrecká, do ktorých môžete uložiť vaše veci do posilňovne alebo ich využiť na prenos batožiny. Zaujímavosťou je možnosť nadizajnovať si svoju vlastnú obuv vrátane farebnej variácie, veľkosti, tvaru a potlače.

New Balance je v súčasti považovaná za značku produkujúcu oblečenie a obuv predovšetkým pre mladých ľudí. V jej kolekciách však môžete nájsť odevy pre všetkých, ktorí sa radi venujú pohybu a majú radi športovú eleganciu. Takisto značka ponúka aj viaceré detské kolekcie v rozmanitých dizajnoch.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.