Aeon

Aeon je death metalová skupina vytvorená v Ostersunde, vo Švédsku, v roku 1999. Vokalistom kapely je Tommy Dahlström, gitaristami sú Sebastian Nilsson a Ronnie Björnström, na base hrá Tony Östman a bicie má na starosti Emil Wiksten. Skupina bola vytvorená s cieľom vyvíjať viac moderný štýl death metalu.

História skupiny

Ich debutovým albumom bol album „Bleeding the False“, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2005. Druhý album vyšiel v roku 2007 po tom, čo skupina podpísala nahrávaciu dohodu s Metal Blade Records, a mal názov „Rise to Dominate“. Tretí album skupiny sa nazýva „Path of Fire“ a bol vydaný v roku 2010 a „Aeons Black“ vydaný v roku 2012.

Odchod niektorých členov

V roku 2013 skupina vyhlásila, že bubeník Malkki a jeho manželka očakávajú dvojičky a tak sa rozhodol pre pauzu od skupiny. Jeho miesto mal zatiaľ zaujať Emil Wiksten, ale nakoniec ho úplne nahradil. Neskôr v rovnakom roku basista Marcus Edvardsson sa rozhodol, že sa bude viac zapodievať so svojou druhou skupinou – Souldrainer. Jeho náhradou bol Tony Östman. V októbri 2013, Daniel Dlimi opustil skupinu. Bol nahradený Ronnie Björnström, ktorý v januári 2014 produkoval album „Aeons Black“ a v marci 2015 opustil skupinu zo zdravotných dôvodov.

Diskografia:

Dark Order, 2001, Bleeding the Falce, 2005, Rise to Dominate, 2007, Path of Five, 2010, Aeons Black, 2012

Všetky tričká Aeon a mikiny Aeon nájdete v našom katalógu.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.