Nebezpečné potraviny pre psa

Nebezpečné potraviny pre psa

Nebezpečné potraviny pre psa

Určite ste už počuli o takých potravinách, ktoré by ste svojmu psovi nemali dávať, pretože sú pre neho nebezpečné, niektoré dokonca až smrteľné. Mnohí ľudia vedia o čokoláde či niektorom druhu ovocia, no tam to končí. Ešte predtým, ako niečo svojmu psíkovi dáte, mali by ste si zistiť, ktorým potravinám by ste sa mali oblúkom vyhýbať. Toto sú najnebezpečnejšie potraviny, ktoré určite svojmu štvornohému domácemu miláčikovi nedávajte.

Čokoláda

To, že je čokoláda nepriateľom zvierat a priateľom ľudí asi vieme úplne všetci. Čokoláda patrí medzi pochutiny, ktoré sú pre zvieratá veľmi nebezpečné a aj v malom množstve spôsobuje veľké problémy. Nachádza sa v nej takisto aj veľa cukru, ktorý môže zničiť sklovinu na zuboch nielen ľuďom, ale takisto aj zvieratám. Okrem cukru sa však v čokoláde nachádza veľmi nebezpečná látka s názvom teobromín. Teobromín spôsobuje najmä problémy s dýchaním už pri malých množstvách. Hovorí sa, že čím tmavšia čokoláda, tým lepšie, no u zvierat to rozhodne neplatí.

 

Kokos

Kto by to bol povedal? Kokosové mlieko, kokosová dužina, maslo či olej. Všetky tieto výrobky sú veľmi nebezpečné pre vášho psa. Aj napriek tomu, že všetko z kokosu je teraz v kurze a každý jeho účinky velebí, pre psov má presný opak. Ak chcete svojmu domácemu miláčikovi dobre, určite sa mu vyhnite, pretože kokos aj v malom množstve môže spôsobiť psovi hnačku a nevoľnosť. Vo väčšej konzumácií aj silnejšie bolesti a iné tráviace problémy.

kokos nebezpecne pre psa - Nebezpečné potraviny pre psa

 

Surové mäso a kosti

Keď si niekto predstaví stravu psa, možno v nej okrem granúl vidí aj nejaké to surové mäso a kosti. Surové mäso však pre psov vôbec nie je ideálne. Niektorí si myslia, že keď psovi takéto mäso, bude agresívny a môže sa vás zaútočiť. Či to je pravda alebo nie sme sa stále nedozvedeli, no mäso v surovej podobe je veľmi nebezpečné z iných dôvodov. Mnohokrát sa na toto jedlo spolu s kosťami dostanú rôzne baktérie ako salmonela či baktérie E. Kosti sú samé o sebe veľmi nebezpečné z iného pohľadu. Ak sú duté, pes ich rozhryzne a pri prehĺtaní sa mu môže zapichnúť do hrdla. Tým pádom sa pes môže udusiť.

 

Pochutiny s vysokým obsahom soli

Vysoký obsah soli nie je vhodný pre človeka a už vôbec nie pre psa. Práve klasická strava, ktorú konzumujeme my, nie je kvôli soli vhodná pre zvieratá, a preto by ste sa mali vyhýbať kŕmeniu psov touto cestou. Soľ totižto psom spôsobuje smäd – rovnako ako aj ľuďom. Keďže pes neustále pije, chodí neustále aj močiť, čo môže byť prekážkou, ak ste v byte. V prípade konzumácie nadmerného množstva soli môže pes zomrieť. Ak chcete svojmu psíkovi niečo dať, radšej ho ponúknite žuvacou kostičkou.

 

Orechy

Existujú dva typy orechov. Tie, ktoré sú menej a tie ktoré sú viac škodlivé pre vášho psa. Tak či onak, orechy sú nebezpečný zdroj potravy, a preto by sme vám určite neodporúčali dávať ich psovi do stravy. Je to najmä z toho dôvodu, že spôsobujú slabosť, únavu, hnačku či zvracanie. Mnohé orechy sú ešte aj v škrupine, ktorá sama o sebe môže vylomiť psovi zub alebo mu poraniť vnútorné časti papule.

 

Paradajky

Takisto ako pri ovocí, tak aj pri zelenine platí pravidlo o ľuďoch a psoch. Síce je zelenina perfektným zdrojom vitamínov a živín pre ľudí, pri psoch to neplatí úplne rovnako. Niektoré druhy zeleniny psi môžu, no iným by sa mali oblúkom vyhýbať. Medzi ne patria napríklad paradajky, ktoré sú naozaj veľkým nebezpečenstvom. Môžu u neho vyvolať nevoľnosť, hnačku, únavu alebo slabosť. Dôvodom je látka solanín, ktorá sa nachádza najmä v zelených častiach.

Teraz už viete ktoré sú nebezpečné potraviny pre psa. Dávajte pozor na to, čo svojmu psíkovi dávate. Pamätajte, že pes nemôže jesť všetky potraviny ktoré my máme radi.