Film - Orel Eddie - Orol Eddie skutočný príbeh

Film – Orel Eddie 2016 – skutočný príbeh

Film Orol Eddie – Orel Eddie 2016

Filmy, ktoré podporujú sny ľudí sú podľa nás tie najlepšie. Dokážu človeka posunúť, namotivovať a ukázať, že ak sa snažíte, dokážete čokoľvek. Presne takýto je aj film Orol Eddie, ktorý veľmi jednoducho ukazuje, ako sa môže z jedného chlapca stať niekto známy. Skvelé obsadenie, ktoré tvorí Taron Egerton a Hugh Jackman, je nositeľom celého príbehu, ktorý vás bude určite baviť.

Dej filmu Orol Eddie je najmä o túžbach, ktoré má každý z nás. Práve životné sny nás mnohokrát posúvajú vopred a len vďaka nim sa snažíme byť v tom čo robíme lepší a lepší. Hlavná postava Michael Edwards už od detstva sníva o tom, že raz bude olympionikom a bude reprezentovať Veľkú Britániu na niektorých letných olympijských hrách. Sám však stále nevie, v ktorom športe to bude, no jeho túžba je tak veľká, že Michael neustále napreduje.

film orel eddie 2016 skutocny pribeh 5 - Film - Orel Eddie 2016 - skutočný príbeh

Už ako chlapec skúša rôzne atletické disciplíny, no pomaly zisťuje, že talent na šport sa v ňom neskrýva. Na jeho mieste by to možno mnohí aj vzdali, no on stále napreduje a skúša to ďalej až raz zistí, že skoky na lyžiach je niečo, čo by mu možno šlo a bavilo ho to. Ak uspeje, veľmi jednoducho sa dostane na olympiádu, pretože vo Veľkej Británií nie je veľa ľudí, ktorí by praktizovali tento šport na profesionálnej úrovni.

Rozhodne sa tak učiť od profesionálov a na vlastnú päsť vyrazí do Álp. Už len táto informácia vám môže napovedať, že Michael bude mať počas tohto výletu naozaj mnoho zážitkov. Táto situácia pomohla režisérovi a otvorila mu možnosti rozohrať niekoľko zaujímavých scén, na ktorých sa určite pobavíte.

Snímka obrazovky z 2018 05 16 17 31 39 - Film - Orel Eddie 2016 - skutočný príbeh

Po príchode náš hlavný hrdina chvíľku pozoruje profesionálov, ktorí skáču z mostíka a po chvíli to vyskúša aj on sám. Po niekoľkých, veľmi bolestivých pádoch, zistí, že ak nebude mať trénera, ďalej sa nepohne a s olympiádou sa môže rozlúčiť. Na scénu v tomto prípade vstupuje Bronson Peary, ktorého si zahral Hugh Jackman. Ak si myslíte, že práve Bronson je profesionálny tréner, ktorý by Michaela vedel niečo naučiť, ste na omyle.

Bronson je len údržbár zimného strediska, bitkár, pijan, no takisto aj bývalý skokan na lyžiach, ktorého však vylúčili pred niekoľkými rokmi z amerického olympijského tímu. A tak Bronson vezme Michaela pod ochranné krídla a začne ho učiť nielen, ako skákať na lyžiach, ale aj to, ako vôbec prežiť. Vďaka tomu sa z Michaela stáva veľmi dobrým skokanom, ktorý skutočne v roku 1988 v Calgary vstúpil do olympijských dejín pod prezývkou Orol Eddie.

film orel eddie 2016 skutocny pribeh4 - Film - Orel Eddie 2016 - skutočný príbeh

Dojímavý príbeh nakrútený podľa skutočnosti chronologicky mapuje celý príbeh a divákovi ukazuje, ako sa z obyčajného chlapca, ktorý sa chcel objaviť na letných olympijských hrách, stala legenda, ktorá sa zapísala do dejín zimných olympijských hier z roku 1988. Film je určený najmä pre ľudí, ktorí hľadajú dobrý príbeh, pri ktorom sa nielen zasmejú, ale občas aj chytia za srdce. Milovníci 80-tych tokov si prídu takisto na svoje, pretože režisér filmu sa rozhodol, že dej naozaj zasadí do tohto obdobia a prispôsobil mu aj niekoľko prvkov, ako napríklad oblečenie.

Orol Eddie sa stal veľmi obľúbeným aj vďaka tomu, že hlavou postavou bol outsider, ktorý si žil svoj vlastný život v bubline športu. Snažil sa splniť si to, po čom túžil a naozaj sa mu to splnilo.

Režisér Dexter Fletcher, ktorý má na konte hneď niekoľko zvučných a dobrých filmov, stavil na perfektné obsadenie, vďaka čomu mal film úspech nielen u divákov, ale takisto aj u filmových kritikov, ktorí tak film posunuli na vyššie priečky.

film orel eddie 2016 skutocny pribeh 6 - Film - Orel Eddie 2016 - skutočný príbeh