Manželský sľub - navždy spolu

Film Manželský sľub – Navždy spolu, film podľa skutočnej udalosti

Navždy spolu

Máte chuť na krásny romantický príbeh s hviezdnym obsadením, ktorý však v sebe ukrýva aj nejakú tú drámu? Nie každý príbeh musí skončiť známym a povestným „happy endingom“ či presne tak, ako by sme to očakávali. Film Navždy spolu je krásnou ukážkou toho, že niektoré príbehy nemusia skončiť presne tak, ako si myslíme a chceme, aby skončili, no aj napriek tomu majú šťastný a krásny koniec.

Zaujímavosťou príbehu Navždy spolu je najmä to, že bol nakrútený podľa skutočnej udalosti. Všetko, čo sa v ňom udeje vyzerá ako by to bolo vystrihnuté z nejakého filmu či z knihy a pre niektorých divákov to môže byť len ťažko uveriteľné, že príbeh nie je vymyslený.

Začiatok filmu je zasadený do zasneženého Chicaga. Môžeme tu vidieť mladý manželský pár, ktorý si zahral Channing Tatum a Rachel McAdams. Jedného dňa sa Paige a Leo stanú účastníkmi dopravnej nehody. Leo je v poriadku, no Paige musí byť hospitalizovaná kvôli silnému úderu do hlavy. Práve tento úder, pri ktorom vyletela cez predné sklo auta, zapríčinil, že si nepamätá niekoľko rokov života, v ktorých dominoval najmä Leo.

manzelsky slub navzdy spolu 1 - Film Manželský sľub - Navždy spolu, film podľa skutočnej udalosti

Všetky spomienky na ich vzťah či život, ktorý žili ako umelci v Chicagu, sa jej odrazu vytratili a musí začať odznova. Keď sa Paige preberie z kómy, Leo je pre ňu cudzí, a preto si jej srdce musí získavať odznova. Mnohokrát je to veľmi ťažké, pretože z manželky je odrazu mladá študentka, ktorá na vysokej škole študuje právo a chodí s úplne iným mužom. Sama si nepamätá, prečo sa odlúčila od svojich bohatých rodičov a začala žiť s mužom, s ktorým majú malý byt a pracujú na voľnej nohe.

manzelsky slub navzdy spolu 2 - Film Manželský sľub - Navždy spolu, film podľa skutočnej udalosti

Po niekoľkých ťažkých dňoch, kedy sa Paige snaží spomenúť si na svoj predchádzajúci život sa Leo musí svojej manželky vzdať. Tá je totižto nenávratne preč. Paige sa preto vracia domov za rodinou, no po čase pomaly zisťuje, prečo sa zmenila a štúdium práva nedokončila. Jej rodičia využili autonehodu, ktorú mala, a preto jej nepovedali o viacerých skutočnostiach, ktoré sa odohrali v ich rodine. Po dlhšom čase sa v závere filmu Paige stretáva znova s Leom.

Film Navždy spolu tak končí dvomi rôznymi spôsobmi. Ten prvý ukazuje, že aj to najhoršie, ako napríklad dopravná nehoda a strata pamäte môžu byť skvelým začiatkom na nový štart do života. Ten druhý zas ukazuje, že aj napriek strate pamäte sa dokážeme vrátiť presne tam, kde sme boli predtým. Chce to len trochu vytrvalosti a času.

manzelsky slub navzdy spolu 3 - Film Manželský sľub - Navždy spolu, film podľa skutočnej udalosti

Aj napriek tomu, že je film nakrútený podľa skutočnej udalosti, ktorá môže byť predzvesťou smutného príbehu a zlého konca sa režiséri snažili podať celý príbeh veľmi jemne, prívetivo a láskavo. Filmoví tvorcovia mohli staviť na rôzne druhy žánrov pri tomto filme od trileru, cez drámu až po čiernu komédiu, no nakoniec vybrali romantickú drámu, ktorá im naozaj vyšla.

Celý film je upriamený najmä na hlavné postavy Lea a Rachel, ktoré sa s vývinom filmu takisto vyvíjajú. Vedľajšie postavy si divák všíma menej, pretože sa tam objavujú len zriedkavo. Aj napriek tomu sú však pre sled udalostí veľmi dôležité.

manzelsky slub navzdy spolu 5 - Film Manželský sľub - Navždy spolu, film podľa skutočnej udalosti

Obsadenie Rachel McAdams a Channinga Tatuma nemohlo byť lepšie. Rachel mala skvelé skúsenosti z romantického filmu Zápisník jednej lásky od Nicholasa Sparksa a rovnako bol na tom aj Tatum, ktorý sa objavil tiež vo filme od Sparksa s názvom Milý John. Okrem fyzického šarmu tak priniesli do celého filmu aj emócie, ktoré vyzerali veľmi reálne.