Chráň nás od zlého - Zbav nás zlého 2014

Film Chráň Nás Od Zlého – Zbav nás zlého (2014)

Zbav nás zlého

Romantické filmy a komédie patria medzi veľmi obľúbené žánre, na ktoré staví naozaj veľa divákov. Nie všetci však podľahli tomuto „fenoménu“ a mnohí stavia radšej na drsnejšie filmy, pri ktorých ostanú v napätí ešte dlho po tom, čo si film pozrú. Film z roku 2014 s názvom Zbav nás zlého sa radí hneď do troch žánrov a to medzi mysteriózne filmy, horory a trilery. Ak máte chuť na dobrý film plný akcie, určite by ste ho mali vidieť.

Nevysvetliteľné trestné činy či ohavné vraždy. Aj to je jednou z hlavných myšlienok vyšetrovania, do ktorého sa púšťa newyorský policajt Ralph Sarchie. Ten však nepracuje sám a na prípade mu pomáha aj kňaz Mendoza, ktorý sa zaujíma a špecializuje na rituály spojené s exorcizmom. Môže tak veľmi jednoducho oboznámiť s temnými silami aj svojho policajného priateľa. Ten totižto pozná len ľudské zlo a nie to nadprirodzené. To je aj jeden z dôvodov, prečo Sarchie hltá všetky informácie, ktoré mu Mendoza povie. Obaja sú odhodlaní popasovať sa s tými najhoršími protivníkmi a dokonca aj nadprirodzenými silami, ktoré už dlhšiu dobu sužujú mesto.

chran nas od zleho zbav nas zleho 2 - Film Chráň Nás Od Zlého - Zbav nás zlého (2014)

Jeden z prípadov, ku ktorému sa obaja dostanú je prípad ženy, ktorá prehodí svoje dieťa v ZOO do levieho výbehu. Film je nakrútený podľa knižnej predlohy a skutočných prípadov policajta Sarchieho. Ten sa k podobným nadprirodzeným prípadom dostal práve vďaka manželom Warrenovcom, ktorí boli inšpiráciou pre nakrútenie filmu V zajatí démonov.

Pri tomto filme si môžeme byť istí, že sa v ňom ukrýva dostatok napätia až strachu. Za všetko môže najmä režisér Scott Derrickson, ktorý pracoval už na mnohých filmoch, ktoré sa radili medzi horory. Boli to napríklad filmy V moci diabla či Sinister, ktoré zožali celosvetový úspech a radili sa medzi najlepšie horory. Ak teda máte vysoké očakávania, niet sa čomu čudovať. Zbav nás zlého je kombináciou skutočného sveta s tým nadprirodzeným. To však nie je jediná kombinácia, ktorú si vyslúžil. Práve vďaka orientácií najmä na kriminálne zločiny si vyslúžil nálepku „krimihoror„. Takýchto filmov nie je v kinematografií veľa, čo len posunulo film na vyššie priečky.

chran nas od zleho zbav nas zleho 3 - Film Chráň Nás Od Zlého - Zbav nás zlého (2014)

Hlavnú postavu Ralpha Sarchieho si zahral Eric Bana, s ktorým sa nudiť naozaj nebudete. Je priamočiary a jeho postava sa príliš nevyvíja. Ostáva rovnaký aj po niekoľkých vraždách a prípadoch, ktoré musí riešiť. Veľmi rád vytiahne svoju zbraň a nebojí sa ani pouličnej brutality, ktorej je v New Yorku viac než dosť. Jednoducho s ním tak divák naskočí na vlak akcie a takisto aj temnoty, ktorú nám pomaly odkrýva. Ak čakáte nejaké brutálne ľudské zločiny, užite si ich skôr na začiatku. Počas filmu sa režisér zaoberal najmä nadprirodzenými silami, ktoré v ňom prevažovali.

chran nas od zleho zbav nas zleho 4 - Film Chráň Nás Od Zlého - Zbav nás zlého (2014)

Ak milujete horory a čakáte na každý jeden s veľkými očakávaniami, že sa konečne vystrašíte, Zbav nás zlého pre vás nebude. Režisér Derrickson je v tomto síce odborník, no pri tejto snímke trochu poľavil alebo sa mu vytratili dobré nápady, ktoré doteraz vo svojich hororoch využíval. Ak si však chcete pozrieť dobrý film s akciou a nádychom niečoho nadprirodzeného, určite je to pre vás. Film sa neradí medzi trháky, ktoré nadchli mnohých fanúšikov a prinútili ich ísť do kina, no aj napriek tomu zarobil slušnú čiastku a tešil sa obľube divákov.